Gudstjeneste med kammermusikk

Søndag 24. november 2019 – på Kristi kongedag/Domssøndagen – er gudstjenesten i Sannidal kirke en såkalt lekmannsgudstjeneste. Den ledes og gjennomføres av frivillige i menigheten, godt støttet av organist Robert Czyz. Øyvind Barland har prekenen denne dagen.

Kammerkvartetten som vi har hørt ved noen andre anledninger blir med under gudstjenesten, og vil spille musikk av Mozart og Bach. Kvartetten består av Kristin Wohlenberg og Karolina Czyz på fløyte, Robert Czyz på bratsj og Mecky Wohlenberg på cello.

Vel møtt i Sannidal kirke.

Bildet under er av de nevnte fire musikerne, samt kantor i Kragerø kirke, Robert Carding. Bildet ble tatt ved en konsert som kvintetten hadde i Kragerø kirke i sommer.

Kammerkvintett farge

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s